Zanim rozpoczęliśmy czas świąteczny w naszych domach, zorganizowaliśmy szkolną wigilię, podczas której podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie samych szczęśliwości, zaśpiewaliśmy znane nam kolędy i skosztowaliśmy wigilijnych przysmaków.
Tradycji stało się zadość.
Takie i inne wspaniałości można było nabyć na kiermaszu świątecznym.
Jak tworzyliśmy owe cuda, możecie obejrzeć w albumie fotograficznym! https://spradostowo.edupage.org/album/?
Około dwustu pozycji zostało zakupionych do biblioteki szkolnej. Umożliwił to Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa- program promujący i wspierający czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.
Nabyte książki są o różnorodnej tematyce: od literatury faktu, po bajki, baśnie, literaturę popularnonaukową i beletrystykę.
Zachęcamy do odwiedzin biblioteki i wypożyczeń.
Koncert muzyki ze znanych kreskówek był powodem odwiedzin filharmonii w Olsztynie. Niektórzy po raz pierwszy na żywo mogli posłuchać utworów wykonywanych przez orkiestrę symfoniczną.
Niezmiernie ciekawym elementem koncertu było zapoznanie młodych słuchaczy z techniką tworzenia filmów rysunkowych, co uczynił jeden z producentów polskich bajek animowanych, zaproszony na tę uroczystość.
Mikołaj nie zapomniał o uczniach w Radostowie. Wór pełen prezentów nie mieścił mu się w dłoni, potrzebował pomocników!
Każdy z uczniów otrzymal upominek. Radości nie było końca.
Magiczne chwile przeżyli uczniowie SP w Radostowie za sprawą kilku wróżek, które nieoczekiwanie pojawiły się w pewien listopadowy dzień. Dzieci mogły dowiedzieć się, jaki los ich czeka; kim zostaną w dorosłym życiu, kto ich lubi najbardziej.
Przeniosły się w świat teatru lalkowego dzięki uczniom klasy piątej, którzy zaprezentowali " Legendę o smoczym skarbie".
Na zakończenie były pląsy, gry i zabawy oraz słodkości.
Festiwal Sztuki Czytania- odbywający się w Dobrym Mieście, przyniósł wiele emocji naszym uczniom z klasy V: Asi Lasiuk, Patrykowi Worochowi oraz Kajetanowi Borówko, ponieważ odczytywali autorski tekst pt.: " Kłobuk z radostowskiego lasu". Opowiadanie było okraszone gwarą warmińską, przyśpiewkami...i młodzieżowym słownictwem. To ciekawe zestawienie stworzyli Kajtek i jego tata-Bartłomiej,
Mamy nadzieję, że nie był to ostatni występ uczniów z Radostowa:)
Nasi uczniowie z klasy trzeciej śpiewają w Dobrym Mieście.
Grupa teatralna z klasy V zajęła II miejsce w I POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW KUKIEŁKOWYCH W ŻARDENIKACH " MAGIA TEATRU- LEGENDY WARMII I MAZUR", który odbył się 16 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żardenikach.
Uczniowie przedstawili legendę pt.: "Smoczy skarb", autorstwa ucznia klasy V- Kamila Sieleckiego.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, zwiedzaniem placówki. Dzieci odwiedziły pracownię ceramiczną, salę doświadczania świata i rehabilitacyjną.
3 listopada pojechaliśmy do Olsztyńskiego Teatru Lalek na przedstawienie pt.: "Zielony wędrowiec", zatrzymaliśmy się również w bibliotekach "Planeta 11" i Abecadło na interesujące zajęcia dotyczące historii książki i legend warmińskich.
W dniu 25.10.2016r. dzieci z klasy „0” i przedszkola wybrały się na wycieczkę do piekarni ,,Marcel" w Jezioranach . Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza i cukiernika, sposobu wypieku bułeczek, chleba oraz ciast. W piekarni powitał nas właściciel pan Sylwester Kołecki wraz z pracownikami i zaprosił do środka. Oprowadzając nas po pomieszczeniach piekarni pokazywał nam urządzenia, ciekawie opowiadał o procesie wypieku pieczywa. Zobaczyliśmy, jak błyskawicznie pani cukiernik wykonuje przepiękne róże do dekoracji ciast, które nawet mogliśmy posmakować. Największą atrakcją było jednak to, że samodzielnie mogliśmy wyrabiać bułeczki i rogaliki z wcześniej przygotowanego dla nas ciasta, które następnie zostały upieczone przez pracownika piekarni. Pan Sylwester przygotował dla nas słodki poczęstunek – ciastka z kremem i soki. Obdarowani ciepłymi bułeczkami, szczęśliwi i bogatsi w wiedzę wróciliśmy do szkoły.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Sylwestrowi i jego Pracownikom za wspaniałe przyjęcie, za serdeczność i wyrozumiałość.
Marzena Białasiewicz
Dzieci z grupy „0”zostały objęte programem „MALI WIELCY RATOWNICY” z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone są przez ratowników medycznych z firmy AL – Med. z Bartoszyc oraz przez pana Marcina Adamca i Daniela Grabowskiego.
Celem programu jest:
Co dokładnie będzie można zobaczyć?
Podczas zajęć, które odbyły się 24.10.2016 roku dzieci poznały wyposażanie ambulansu, dowiedziały się, jaką pracę wykonuje ratownik medyczny, a także jak ważnym urządzeniem ratującym życie jest DEFIBRYLATOR.
Zależy nam na tym, aby dzieci świadome były różnych zagrożeń, potrafiły dostrzegać związek między przyczyną i skutkiem a jednocześnie wiedziały, jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia i co najważniejsze podjęły się próby pomocy osobie poszkodowanej.
Serdecznie dziękujemy za przybycie!!!!!
Białasiewicz Marzena
13 października o 12:00 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły.
27 września w przedszkolu w Radostowie odbyło się spotkanie z policjantem. Zaproszonym gościem był funkcjonariusz policji z Posterunku Policji w Jezioranach. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, o bezpiecznym poruszaniu się na jezdni, o ograniczonym zaufaniu do obcych. Uczył, jak skutecznie obronić się przed psem. Przypomniał także zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz numery alarmowe. Następnie dzieci zapoznały się z podręcznym sprzętem każdego policjanta. Największym zainteresowaniem maluchów cieszyły się kajdanki i legitymacja policjanta. .
Marzena Białasiewicz
Początek roku za nami. Pogoda dopisuje i sprzyja wycieczkom. Pierwsza z nich odbyła się 22 września. Naszym celem było poznawanie regionu, czyli dawnych Prus Wschodnich i historii II wojny światowej.
Zanim dotarliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku " Gwarek", położonego niedaleko Giżycka, w malowniczej miejscowości Piękna Góra nad jeziorem Tajty, zwiedziliśmy Park Miniatur- zabytki Warmii i Mazur i stadiony świata. Z kolei w Mazurskim Muzeum Militariów, obejrzeliśmy makietę Wilczego Szańca i zamachu na Adolfa Hitlera, film multimedialny pt." Wilczy Szaniec" oraz eksponaty z II wojny światowej. Mieliśmy także okazję postrzelać na strzelnicy militarnej. Oddanie strzałów z replik broni z II wojny światowej było nie lada gratką, szczególnie dla chłopców.
Do Wilczego Szańca przewieziono nas wojskową ciężarówką. Zobaczyliśmy bunkier Adolfa Hitlera i wiele innych historycznych budynków.
Po zakwaterowaniu się w ośrodku, zjedliśmy kolację. W wolnym czasie graliśmy w piłkę nożną.
O 20:00 wyszliśmy przed ośrodek, aby wziąć udział w grze terenowej. Podchody trwały dwie godziny. Po powrocie do ośrodka wszyscy udali sie na wieczorny spoczynek.
Drugiego dnia poszliśmy spróbować swoich sił w parku linowym. Niektórzy się bali, ale i tak wszyscy byli zadowoleni.
Po obiedzie pojechalismy do parku w Giżycku. Obejrzelismy piękne statki i żaglówki oraz kupilismy dużo pamiątek.
To jeszcze nie był koniec atrakcji. W programie przewidziano zwiedzanie muzeum w Owczarni, małej wsi w pobliżu Gizycka. Obejrzeliśmy sprzęty, przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców Prus Wschodnich. Poznaliśmy problemy, z którymi zmagali się ci ludzie, czym żyli, z czego żartowali, co ich smuciło. Pobyt w niekonwencjonalnym muzeum sprawił, że na moment przenieśliśmy się w czasie, by poznać życie ówczesnych mieszańców Prus.
Dwudniowa wycieczka minęła bardzo szybko. Może nauczyciele zaproponują nam kolejny wyjazd? Czekamy z niecierpliwością. Rozrywka połączona z nauką- to jest to, co lubimy i co zapamiętujemy najbardziej!
Kamil Sielecki, kl. V
Jak zawsze wzięliśmy udział w akcji Sprzątania świata. Efekty widać wokół szkoły i na zdjęciach.