Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne stały się częste w naszym klimacie, dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieściło w sieci infografikę, z której możemy dowiedzieć się, jak postępować podczas wyładowań atmosferycznych.
za www.interia.pl
Po uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy piątej naszej szkoły zaprosili na przedstawienie " Tezeusz i Ariadna", które było zwieńczeniem projektu " Kultura antyczna na Warmii".
Zanim doszło do występu, uczniowie na lekcjach historii i języka polskiego zapoznawali się z kulturą antyku, czytali mity, uczyli się pisać scenariusze teatralne, zaproszenia, projektowali plakaty, dekoracje, uczestniczyli w warsztatach teatralnych i oglądali przedstawienia w teatrze i szkole. Wszystkie te nabyte umiejętności sprawiły, że postawione przed nimi zadania nie okazały się zbyt trudne, jedynie czasochłonne!
Projekt zyskał aprobatę komisji Lokalnej Grupy Działania" Warmiński Zakątek" z Dobrego Miasta i takim sposobem na realizację pomysłu otrzymali dofinansowanie w ramach programu mikrodotacji " Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2". Działania trwały dwa miesiące. Najbardziej intensywnie pracowali w czerwcu, bo trzeba było doszlifować dykcję, do tego nie pomylić swojej kwestii, nauczyć poruszania się na scenie, wykonać stroje i dekoracje, zaprosić osobiście mieszkańców Radostowa, rozwiesić plakaty.
A jaki efekt!? Obejrzyjcie sami na Facebooku.
Nie jest to ich ostatni występ, w przyszłym roku planują..., ale to tajemnica :)
Na razie mówią: do zobaczenia na radostowskiej szkolnej scenie!
dzielni_aktorzy_z_piatej_klasy.mp4
Łzy radości i smutku towarzyszyły ostatniemu apelowi w tym roku szkolnym!
Ostatni dzwonek zabrzmiał w dłoniach Pani Dyrektor, która dzierżąc prawie zabytkowy dzwon:), oznajmiła przybyłym uczniom i ich rodzicom, że nadszedł upragniony dzień zakończenia roku szkolnego.
Pan Burmistrz ofiarował najlepszym prezenty w postaci plecaków,
a my zaśpiewajmy: "Nie płacz...", Pani Ewo, bo wrócimy tu po wakacjach i wszędzie nas będzie pełno:)
A oto najlepsi z nas!
Uczniowie z klas IV -VI z najwyższą średnią ocen wystąpili na apelu żegnającym rok szkolny 2016/2017
- Kamil Sielecki 5,58
- Berenika Sadowska 5,58
- Michał Lewandowski 5,58
a tuż za nimi są:
- Teodor Sadowski 5,42
- Joanna Lasiuk 5,00
W klasach I-III najlepszymi uczniami są:
- Aleksandra Książek
- Zofia Ziarkiewicz,
- Karolina Palubicka,
- Milena Szczygielska
- Łucja Błażewicz
- Remigiusz Dudziec
- Amelia Wojciekian
- Kacper Kril
- Szymon Sodór
- Nina Papiernik
- Wiktoria Miąsko
- Klaudia Błażewicz
Gratulujemy świetnych wyników!
W dniach 19, 20 i 21 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Udział w niej wzięło 20 uczniów pod opieką 2 nauczycieli.
Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 8.30 rano. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Warszawę wraz z przewodnikiem. Pieszo zwiedziliśmy Starówkę, pomnik Małego Powstańca, Barbakan, po czym udaliśmy się pod Pałac Prezydencki, a stamtąd pod Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie w towarzystwie przewodnika autokarem dojechaliśmy do odleglejszych punktów Warszawy ( Sejm , dzielnica ambasad), aby zatrzymać się przy Belwederze i pomniku Józefa Piłsudskiego i wejść do Parku Łazienkowskiego.
Po całym dniu zwiedzania zostaliśmy zakwaterowani w hotelu, zjedliśmy ciepły posiłek i udaliśmy się na wypoczynek.
Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego, po czym pojechaliśmy do ZOO. Następnie obejrzeliśmy ogrody Uniwersytetu Warszawskiego i udaliśmy się na bulwary nadwiślańskie, aby zobaczyć, jak warszawiacy spędzają czas wolny na dostępnych tam plażach. Sami też skorzystaliśmy z chwili relaksu.
Trzeciego dnia pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci mogły dowolnie zwiedzać wystawę. Następnie pojechaliśmy autokarem do gmachu TVP, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć studia nagraniowe, muzeum TV, a także wziąć udział w nagraniu programu dla dzieci.
Około godziny 14.00 wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu, zatrzymując się po drodze na posiłek. O godzinie 18.00 dnia 21.06. dotarliśmy na miejsce.
Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę – dzieci wykazywały duże zainteresowanie prezentowanymi miejscami Warszawy, zadawały dużo pytań dotyczących programu wycieczki. Był też czas na dzielenie się na bieżąco wrażeniami i rozmowę. Zrealizowaliśmy planowane cele wycieczki, tj. zapoznanie dzieci z dziedzictwem historycznym stolicy i znaczenie tradycji w dniu dzisiejszym, pokazanie życia w dużym mieście, sposoby spędzania wolnego czasu, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania, jak ważna jest umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie zgodnie z normami społecznymi, kulturą osobistą i savoir-vivre oraz kształtowanie samodzielności i rozbudzenie ciekawości otaczającego świata. Pobyt w stolicy stworzył też możliwość zaprezentowania dzieciom społeczeństwa multikulturowego i tolerancyjnego wobec siebie.
14 czerwca mieliśmy przyjemność gościć aktorkę- Hannę Banasiak, która przedstawiła uczniom monodram "Krawiec Niteczka", a następnie zaprosiła młodych adeptów sztuki teatralnej na autorskie warsztaty, podczas których udzieliła wielu cennych wskazówek dotyczących sposobu interpretacji tekstu i ruchu scenicznego.
Jeszcze raz dziękujemy Pani Hannie za uwagi i poświęcony nam czas! Sądzimy, ze nie było to ostatnie spotkanie.
Uczniowie klasy V
Szkoły Podstawowej w Radostowie
mają zaszczyt zaprosić
mieszkańców Radostowa i okolic
na sztukę w VII aktach " Tezeusz i Ariadna",
która odbędzie się 23 czerwca 2017 r. ok. godz. 9.00
w sali nr 1 naszej szkoły.
( Po uroczystości zakończenia roku szkolnego).
Dziś nasi uczniowie nie mają lekcji. Dzień mija na samych przyjemnościach! Rozgrywki sportowe, emisja filmu, gry i zabawy.
Wszystkim naszym uczniom życzymy,
aby ich dzieciństwo było jak najlepsze
i aby trwało jak najdłużej.
Pierwszoklasiści dziś zostali pasowani na czytelników biblioteki. Zanim do tego doszło, musieli wykonać kilka zadań związanych ze znajomością klasycznych baśni.
Znają już wszystkie litery, więc chętnie sięgają po książki.
Pani bibliotekarka zaprasza wszystkich do korzystania z księgozbioru:).
Kolejne spotkanie z cyklu "Mali wielcy ratownicy". Dziękujemy serdecznie Panu Marcinowi ( Marcin Adamiec ;-) ) za poświęcony czas, zaangażowanie i przekazaną wiedzę!!!
W sobotę uczestniczyliśmy w finale konkursu "Gdy myślę misje...." w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie. Wspaniała zabawa, rewelacyjna atmosfera!!!
Nasze mamy i tatusiowie zostali zaproszeni na imprezę, którą przygotowały panie nauczycielki wraz z dziećmi z przedzkola i klasy zerowej. Efekty widać na zdjęciach.
Z ogromnym zaciekawieniem nasi milusińscy obserwowali przygotowany przez strażaków z Dobrego Miasta pokaz sprzętu, a potem słuchali opowieści o ich pracy, a gdy zgłodnieli, czekała na nich pizza i frytki w restauracji Soprano. Było fajnie i pysznie- jak potem mówili:)
Wyróżniona praca uczniów klasy I naszej szkoły w konkursie: "Historyjka obrazkowa-przygoda bociana".
Nasze uczennice zajęły trzecie miejsca w konkursie recytatorskim:
* na poziomie klas I-III - Gabrysia Bułkowska,
* na poziomie klas IV-VI - Berenika Sadowska.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku!
Uczniowie klasy pierwszej poznali już wszystkie literki! To wydarzenie należy uczcić: wykonać albumy, pokazać je w szkole innym dzieciom i oczywiście jak najwięcej czytać!
Przed nimi oficjalne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i nie tylko:)!
Dzisiejsze spotkanie naszych "zerówkowiczów" z Panem Marcinem odbyło się pod hasłem PIERWSZA POMOC - wiemy już od czego zacząć ratowanie nieprzytomnej osoby i poznaliśmy pozycję boczną. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania!