Sukcesy uczniów

Nasza koleżanka Kinga Chamik , ucz. kl.III zdobyła I miejsce , w grupie klas I-III, w eliminacjach powiatowych,  XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu". Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Kolejny sukces w konkursie krasomówczym!

Uczeń Szkoły Podstawowej w Radostowie również w tym roku zajął III miejsce w Powiatowym  Konkursie  Krasomówczym. Tym razem tematem jego występu była mazurska legenda "Złota góra'  ze zbioru " Złota przędza" Jana Ziółkowskiego. Powiedzenie mówi - do trzech razy sztuka - więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie to już miejsce II.

Rafał Papiernik był niekwestionowanym zwycięzcą eliminacji szkolnych. Do zmagań konkursowych przystąpiło 7 uczniów z klas starszych. Ich zadaniem było przygotowanie krasomówczego występu związanego z legendami z obszaru Warmii i Mazur. Nie jest to zadanie łatwe, bowiem oprócz zapamiętania tekstu prozy, trzeba go jeszcze przedstawić w sposób, który zaciekawi słuchaczy.

Nasi uczniowie bardzo przeżywali swe występy, ale nie tylko oni, bowiem równie zainteresowani byli ich rodzice.

W szkole dzień konkursu był ucztą dla ucha, bowiem mogliśmy wysłuchać pięknych opowieści i legend z bliższych i dalszych okolic.

Gminny Konkurs Pożarniczy

16.03.2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach odbyły się XXXV eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięły udział uczniowie wszystkich szkół z gminy Jeziorany. Konkurs zorganizował Zarząd OSP gminy Jeziorany na czele z komendantem Henrykiem Goździckim, który osobiście czuwał nad jego sprawnym przebiegiem. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się naprawdę wielką znajomością tematu, aby zaznaczyć właściwe odpowiedzi w rozwiązywanych testach. Pytania nie były łatwe, obejmowały zagadnienia prewencji przeciwpożarowej, historii straży pożarnej, organizacji Ochotniczych Straży Pożarnych oraz znajomości sprzętu pożarniczego, a więc tym większą satysfakcję mieli uczniowie naszej szkoły ponieważ zdobyli dużą ilość punktów. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Brzeziński zdobywając 28 punktów na 30, Dominik Ostrowski i Irena Szwydowska, którzy zdobyli taką samą ilość punktów 29 na 30 oraz Karolina Budner, która zdobyła maksymalną ilość punktów  i dzielnie walczyła z koleżanką z Franknowa o pierwsze miejsce. Po ciężkiej dogrywce Karolina wywalczyła drugie miejsce i będzie reprezentowała naszą gminę i szkołę w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Olsztynie.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Jeziorany, a pozostali uczestnicy  po miłym słodkim upominku.  Młodym znawcom sztuki pożarniczej życzymy oczywiście sukcesów w kolejnych etapach i mocno trzymamy kciuki za naszą koleżankę Karolinę.

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej w Olsztynie

29 marca 2012 roku w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wzięło udział 59 uczniów ze szkół powiatu olsztyńskiego, którzy byli najlepsi  na szczeblu gminnym. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań z dziedziny ochrony przeciwpożarowej. W konkursie tym wzięła udział uczennica naszej szkoły, Karolina Budner przygotowana przez panią Marzenę Białasiewicz, i zajęła  IV miejsce.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z poezją - marzec 2012

Nagrodzeni w konkursie:

kl. 0-III:
I miejsce - Berenika Sadowska
II miejsce - Helena Ułanowska
III miejsce - Rafał Niewiadomski
wyróżnienie: Miłosz Sielecki
kl. IV-VI
I miejsce - Irena Szwydowska
II miejsce - Bartosz Balawender

III miejsce - Beata Pokrzywnicka
wyróżnienie - Przemek Kierzkowski, Basia Adamiec

Karolina Budner i Bartosz Balawender, przygotowani przez p. Katarzynę Borówko, zajęli III miejsce na V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej - Wilczkowo 2012. Zaśpiewali piosenkę zespołu The Rasmus "October and April" i zostali docenieni przez publiczność gromkimi brawami oraz aplauzem jury, którego członkami byli m.in. liderzy zespołu Enej.Gratulujemy!