Akcje

Uczniowie klas I-VI przystąpili do akcji" Bezpieczne wakacje" 2012, której celem było przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze i unikania niebezpiecznych sytuacji w podróży w okresie letniego wypoczynku. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z tematem rozwiązując krzyżówkę, następnie wykazały się znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Poznały pracę ratownika medycznego, wodnego i górskiego oraz strażaka, utrwaliły numery telefonów alarmowych, dowiedziały się gdzie szukać pomocy gdy się zgubią lub zabłądzą. Na zakończenie zajęć przygotowały prace plastyczne na temat: Bezpieczne wakacje w górach, nad morzem, w mieście i na wsi. Najlepiej pracująca grupa otrzymała nagrody.

„Dzień Babci i Dziadka „ z podopiecznymi Domu Pomocy społecznej w Jezioranach.

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku – „ Dzień Babci i Dziadka”.  W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. W tym celu 06.02.2013r. uczniowie klasy „0”  i I  odwiedzili  wraz z wychowawcami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach. Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie, śpiewały piosenki oraz mówiły wierszyki, a na koniec wszystkie ”babcie i dziadkowie” otrzymali kwiatuszki. Przedstawienie spotkało się z ciepłym przyjęciem, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem.  Po części artystycznej uczniowie zwiedzili sale terapeutyczne z których  później mogli skorzystać. Z podopiecznymi grali na komputerach, w piłkarzyki, rysowali oraz ćwiczyli w sali rehabilitacyjnej, która cieszyła się największym zainteresowaniem.

Było to wyjątkowe spotkanie pełne radości i szczęścia i wzruszeń. Dzieci i podopieczni żegnając się mówili sobie „DO JUTRA!”

Dnia 25.06.2012 r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli,  wzięli udział w kampanii informacyjno - edukacyjnej "Świadomi zagrożenia", poświęconej pożarom w lasach. Po obejrzeniu filmu i przeanalizowaniu materiałów edukacyjnych uczniowie wykonali plakaty, stworzyli hasła oraz wzięli udział w dyskusji propagującej właściwe zachowania w lesie. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, a wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę pożarów w polskich lasach.

Po raz kolejny, jak co roku, spotkaliśmy się z ratownikami medycznymi, by nauczyć się ratować. Nasze ćwiczenia, pod czujnym okiem pana Marcina i pana Fabiana, dotyczyły różnych sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Chcemy BEZPICZNIE spędzić WAKACJE, dlatego cenne były zajęcia, które zorganizowały panie K. Borówko, J. Łukaszcyk-Chamik i pani D. Adamiec. Dziękujemy i liczymy na kolejne przydatne instrukcje!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z naszej szkoły sprawiły nauczycielom wspaniały prezent. Okazało się, kolejny raz, że nasi uczniowie to urodzeni artyści, poczynając od tych "małych", a kończąc na tych "największych". Pierwszaki  tuż po pasowaniu na ucznia, bawiły nas uroczym programem artystycznym, a starszaki, a szczególnie klasa piąta,  przygotowali rewelacyjny montaż muzyczno - słowny, bardzo realistycznie pokazujący obraz pracy nauczyciela. Dzieci spisały sie na medal. Dziękujemy za to naszym uczniom.