W zdrowym ciele...

Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko

24 maja 2013 r., na terenie kompleksu sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1, odbyła się II edycja imprezy sportowej "Jem owoce, piję mleko - w życiu zajdę daleko", w której wzięły udział 23 przedszkola i 43 szkoły podstawowe. Organizatorem był Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.
Marsz jabłkowego króla, toczenie kapusty i sztafeta ogórkowa - to tylko niektóre z konkurencji sportowych, z którymi zmierzyli się uczniowie naszej szkoły.
W przerwie między konkurencjami zawodnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji m. in. dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, jednoosiowych pojazdów dwukołowych, przejażdżki wozem i konno. Wielką atrakcją okazało się dojenie krowy! Nie zapomniano również o ciepłej grochówce, pysznych pierogach z serem i lodach.

Szkołę Podstawową w Radostowie reprezentowali uczniowie:

1. Teodor Sadowski  kl. I
2. Magdalena Adamiec kl. I
3. Nikola Wojciekian kl. II
4. Cyprian Kowalik kl. II
5.Oliwia Szwydowska kl. III a

Opiekun drużyny: Anna Gajewska - Polek

Oddział Przedszkolny w Radostowie reprezentowali:

1.      Emanuel Remlejn

2.      Julia Adamiec

3.      Wiktoria Miąsko

4.      Wiktor Bartoszewski

5.      Berenika Sadowska

Opiekun drużyny: Marzena Białasiewicz

W czasie ferii, 26.01.2011r. drużyna młodzików z naszej szkoły w składzie: Mikołaj Poliński, Bartosz Balawender, Rafał Papiernik, Rafał Niewiadomski, Kacper Wojtaszak, Julita Szwydowska i gościnnie Marceli Polek, wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej w Jezioranach pod hasłem "Ferie z OSiRem". Odnieśliśmy duży sukces, ponieważ zdobyliśmy II miejsce przegrywając jedynie różnicą jednej bramki z MKS Jeziorany. Gratulujemy!

"Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko”! Imprezę sportową pod takim tytułem organizował w piątek 25 maja 2012 r. Oddział Terenowy ARR w Olsztynie. Dzieci bawiły się na kompleksie sportowym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza 1. W zabawie udział wzięły dzieci z przedszkoli i oddziałów „0” oraz klas I-III szkół podstawowych z całego regionu, które uczestniczą w programie „Szklanka mleka” lub „Owoce w szkole”. W imprezie wzięło udział około 30 -tu przedszkoli i 28 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-III w składzie Oliwia Szwydowska, Cyprian Kowalik, Nikola Wojciekian, Kornelia Sadowska, Miłosz Sielecki, oraz” zerówka” Magda Adamiec, Asia Lasiuk, Berenika Sadowska, Kamil Sielecki oraz Teodor Sadowski. Zawodnicy brali udział w takich konkurencjach jak: "Żabki", „Sztafeta ogórkowa”, „Sadzenie rzodkiewek” itp. Klasy I-III malowały ludzika warzywno – owocowego oraz piły sok na czas, zaś „zerówka” malowała kosz warzywno-owocowy, piła mleko na czas oraz brała udział  w konkursie wiedzy o warzywach i owocach. Nasza drużyna „zerówki” zdobyła V miejsce dzielnie walcząc w każdej konkurencji. We wszystkich potyczkach sportowych dopingowała i wspierała nas drużyna pozostałych uczniów naszej szkoły z klas 0-III z wychowawczyniami oraz Rodzicami. Serdecznie im dziękujemy. W czasie imprezy oprócz konkurencji sportowych były inne atrakcje min. pokaz pasterstwa. Dzieci, aby nabrać sił mogły napić się soku i mleka, zjeść bułeczkę z dżemem oraz grochówkę i pierożki. Impreza bardzo nam się podobała, chociaż trwała bardzo długo.

Organizatorzy projektu "Szanuj swoje zdrowie-Euroszkoły 2012" ("Respect your health") postanowili dowiedzieć się, czy młodym Polakom zależy na zdrowiu. W Dobrym Mieście do aktywności zachęcała srebrna medalistka olimpijska z Londynu oraz mistrzyni Europy w rzucie młotem - Anita Włodarczyk. Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z mistrzynią oraz zajęciach zorganizowanych przez Fundację Volunteers for Sport.