W roku szkolnym 2011/2012 Wigilia przebiegała nieco inaczej niż co roku. Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od konkursu wiedzy świątecznej przygotowanego przez katechetkę, panią Danutę Adamiec. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe 0-III i IV-VI wykazywały się znajomością wiedzy na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych oraz sprawnością w pakowaniu prezentów na czas. Zwycięskie drużyny otrzymały prezenty, a dla pozostałych uczestników konkursu nagrodą była wspaniała zabawa. Po zakończeniu konkursów uczniowie z klas I-III pod opieką pań: Jolanty Łukaszczyk-Chamik i Marzeny Białasiewicz wyruszyli na wieś w przebraniach Mikołajów niosąc upominki dla najmłodszych mieszkańców Radostowa, Studnicy i Potryt. Był to finał wcześniej rozpoczętej akcji  " I ty możesz zostać św. Mikołajem", której celem była zbiórka przez uczniów pluszaków  i obdarowanie nimi małych dzieci. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli naszą akcję. Podziękowaniem niech będzie również uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci. Dzień Wigilii szkolnej zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem przy świątecznym stole, na którym nie zabrakło barszczu i pierogów oraz dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

************************************************************************************************************************************************

Co się dzieje w szkole przed świętami?

Tradycją naszej szkoły są coroczne konkursy świąteczne przygotowywane przez panią katechetkę: Danutę Adamiec oraz jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2013r. w klasach I –III odbył się dzień otwarty dla rodziców. Wszyscy wspólnie: rodzice i dzieci zasiedli do wspólnego stołu, aby razem wykonać świąteczną bombkę. Zajęcia tego dnia przeprowadziła jedna z mam- pani Jolanta Górecka. Dzięki niej powstały piękne ozdoby, które później dzieci zabrały do domu. Następnie odbyły się konkursy świąteczne, podczas których dzieci musiały wykazać się znajomością potraw świątecznych, kolęd, samodzielnie zrobić pierogi, czy też czapkę Świętego Mikołaja.

Po tych pełnych emocji chwilach w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: uczniowie, nauczyciele i rodzice uczniów. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy z klasy I i II.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez pozostałe klasy.

Następnie nadszedł moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Pani katechetka  w imieniu swoim oraz wszystkich  pracowników składała wszystkim życzenia świąteczne. Po tych chwilach wszyscy zasiedli do stołu.
Podczas wszystkich spotkań panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.

Marzena Białasiewicz