Projekty

Projekt edukacyjno -ekologiczny „Spacerkiem po lesie - zbiorniki wodne na terenie lasu"  był realizowany w naszej szkole  w maju i na początku czerwca  2011r.

4 czerwca 2012 uczniowie Szkoły Podstawowej w Radostowie pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Była ona podsumowaniem projektu ekologicznego „ Słońce- źródłem odnawialnej energii”, finansowanego  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Olsztynie za pośrednictwem  Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy W-MODN w Olsztynie. Dzieci odwiedziły Obserwatorium i Planetarium Astronomiczne, gdzie obserwowały ruch Słońca po niebie oraz uczyły się korzystać ze Słońca jako kompasu, zegara i kalendarza.  Wycieczka zakończyła się pobytem w Sortowni Surowców Wtórnych przy Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, gdzie uczniowie oglądali proces segregacji odpadów, w tym odpadów elektrycznych i ich dalszą obróbkę. Wyjazd poprzedziła szkolna akcja zbiórki zużytych baterii.

Projekt edukacyjno –ekologiczny „Słońce – źródłem odnawialnej energii”  był realizowany w Szkole Podstawowej w Radostowie od marca do czerwca 2012.

W projekcie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 0 – VI z naszej placówki.

W związku z tym, że  ONZ ustanowiło rok 2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi, stworzyliśmy projekt edukacyjno-ekologiczny pod takim tytułem.