Dzień Pluszowego Misia

23 XI 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami byli uczniowie z klas O-III.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne: od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca.

Tego dnia dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Dowiedziały się o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Wzięły udział w konkursie pt. „Co wiem o misiach?” Karmiły kolegę-koleżankę miodem z zawiązanymi oczami.  Brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, gdzie przewodnim tematem oczywiście były misie. Malowały farbami portret misia.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa.