Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.  Uczniowie klas „0”-III postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj i wybrali ku temu przedpołudnie 30 listopada.  Na wstępie uczniowie poznali tematykę obchodów Andrzejek-pochodzenie święta i tradycje z nim związane. Przy pomocy rekwizytów dzieci poznawały swoją przyszłość. Dzięki wróżbom z kubeczków wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek – oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta – bogactwo, klucze – dobrobyt, szczęście, cukierek – dobre i słodkie życie. Mogły też poznać swój przyszły zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii. Nie zabrakło ustawiania bucików. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.